Drzwi ze skosem – jak je wybrać?

Drzwi ze skosem są idealnym pomysłem na zagospodarowanie trudnych przestrzeni. Są one ścięte u góry, dlatego dopasowują się swoim kształtem do nachylonego sufitu, mogącego pojawiać się w pomieszczeniach przy poddaszu lub pod schodami. Do niedawna nachylone przestrzenie były problematyczne, jednak dzięki wprowadzeniu na rynek drzwi ze skosem można je wykorzystać. Przy ich zastosowaniu eksponuje się walory każdej przestrzeni, a także jest możliwość ich zagospodarowania. Często są robione na zamówienie pod wymiar, dzięki czemu można dostosować wielkość skosu i jego nachylenie. Drzwi ze skosem mają swoje zastosowanie zarówno w nowoczesnych apartamentach, jak i w standardowych mieszkaniach. Zwiększają ilość możliwych do zagospodarowania pomieszczeń. Pokoje z drzwiami ze skosem mogą służyć jako sypialnie, schowki, garderoby oraz inne, wszystko zależy od wyobraźni właściciela domu i powierzchni domu czy mieszkania. 

Drzwi przesuwno-obrotowe

Drzwi przesuwno-obrotowe są osadzone na torach i układach jezdnych, które umożliwiają przesuwanie i obracanie drzwi. Niedawno na rynek wyszły przesuwane drzwi ze skosem, które działają tak samo, jak popularne drzwi przesuwno-obrotowe — otwierają się poprzez przesuwanieDrzwi przesuwno-obrotowe ze skosem umożliwiają budowę skrzydeł drzwiowych do wnęk pod schodami oraz do szaf umieszczonych na poddaszach, a dodatkowo cechują się prostym wykonaniem oraz łatwością użytkowaniaDrzwi obrotowe posiadają pręt obrotowy w ościeżnicy.

Otwiera się je w obie strony, zarówno do wewnątrz, jak i do zewnątrz pomieszczenia za pomocą ruchu przesuwno-obrotowego. Są one idealnym ułatwieniem między innymi dla osób niepełnosprawnych, a także pracują cicho i lekko. Dają one możliwość zaaranżowania przestrzeni w małych pomieszczeniach lub w trudnych położeniach. Możliwe jest wykonanie drzwi obrotowych ze skosem, dopasowując je do pomieszczeń na poddaszu czy pod schodami. 

Drzwi do domku letniskowego

Drzwi do domku letniskowego muszą być odporne na warunki, jakie panują w danej okolicy. Zwykle są one położone na terenach niedaleko rzek czy jezior, dlatego muszą być odporne na wilgoć, a także powinny być antywłamanioweDrzwi ze skosem do domku letniskowego mogą nadać wspaniałego charakteru domkowi, szczególnie jak posiada on pochylony na jedną stronę dach lub wejście położone jest blisko okien. Drzwi ze skosem wspaniale się sprawdzą również wewnątrz zabudowy, pozwalając na jak najlepsze wykorzystanie niewielkiej przestrzeni.  

Drzwi z odwróconą przylgą

Drzwi z odwróconą przylgą są rozwiązaniem sprawdzającym się w nowoczesnych domach. Dzięki nim drzwi wyglądają tak samo, niezależnie od tego, w którą stronę się otwierają — czy do wewnątrz, czy na zewnątrz. Wszystko to za sprawą zastosowania chowanych zawiasów czy poszerzonych opasek, dzięki czemu zawiasy nie są widoczneDrzwi ze skosem z odwróconą przylgą sprawdzają się, gdy są położone w pobliżu innych drzwi, a jednocześnie niedaleko skośnego sufitu (za sprawą bliskości dachu lub pod schodami).