Aranżacja łazienki nie musi być droga

Czeka Cię urządzenie nowej łazienki lub remont tej, z której korzystasz obecnie? Nie masz zbyt wiele środków na ten cel? Dzisiaj urządzenie atrakcyjnej i funkcjonalnej łazienki wcale nie musi pociągać za sobą sporych kosztów. Sprawdź, jak można urządzić łazienkę bez ponoszenia niepotrzebnych wydatków.

Zaplanuj prostą, ale funkcjonalną łazienkę

Podstawą aranżacji każdej łazienki powinien być jej projekt. Można przyszykować go także samodzielnie – na kartce albo z użyciem darmowych programów komputerowych. Tania łazienka nie musi być ascetyczna, ponieważ można urządzić ją również tak, aby była elegancka i przy tym funkcjonalna, aby codzienne korzystanie z niej było komfortowe. W łazience powinny znaleźć się podstawowe sprzęty – umywalka, prysznic lub wanna, a także WC. Pozostałe sprzęty to dodatki, które nie są niezbędne. Także nie trzeba kupować kosztownych mebli łazienkowych – aranżacja łazienki może bazować na prostej szafce pod umywalkę i regale typu słupek. Zamiast drogiego lustra z podświetleniem można wybrać prostą taflę lub zdecydować się na szafkę wiszącą z lustrzanymi drzwiczkami.

Zrezygnuj z niepotrzebnych wydatków

Przy urządzaniu łazienki można łatwo wpaść w pułapkę niepotrzebnych wydatków. Doskonałym przykładem jest kafelkowanie wszystkich ścian od podłogi aż do sufitu. By zmniejszyć koszty, płytki warto położyć tylko w tych miejscach, które są najbardziej narażone na wilgoć – przy umywalce, prysznicu lub wannie. Pozostałe ściany można pomalować zmywalnymi farbami przeznaczonymi do wilgotnych pomieszczeń. By zaoszczędzić, można też zrezygnować z zabudowy łazienkowej na wymiar i wybrać gotowe meble, a zamiast drogiego panelu prysznicowego z hydromasażem kupić prosty zestaw natryskowy.